Stavbavpohode.cz - montáže a prodej systémů řízeného větrání s rekuperací tepla

Po-Pá: 07:00 - 17:00

Konzultační hodiny

Tel.: 603 293 206

Obchodní podpora

Větrací jednotky

Proč si zvolit řízené větrání s rekuperací tepla?

Díky energetickým rekonstrukcím a zpřísňování stavebních předpisů pro novostavby dochází k zesílené izolaci vnějších stěn a okna a dveře jsou stále vzduchotěsnější. To sice pomáhá při úsporách tepelné energie, zároveň však činí nepostradatelným systém řízeného větrání, zajišťující pravidelnou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie.  Systém řízeného větrání s rekuperací tepla představuje zdravou, komfortní a energeticky úspornou alternativu k větrání okny a přináší svým uživatelům zejména tyto výhody:

  • Zajišťuje čerstvý a čistý vzduch v interiéru
  • Zamezuje vzniku nadměrné vlhkosti a plísní, odvádí pachy a CO2
  • Chrání před venkovním prachem, pylem a hlukem
  • Přináší úsporu až 50% nákladů na vytápění

Komfortní větrání Zehnder - princip fungování systému

princip-fungovani

Přívod čerstvého vzduchu:

Čerstvý a filtrovaný venkovní vzduch je do systému přiváděn otvorem v obvodové stěně. Volitelně může být venkovní vzduch veden do zemního výměníku tepla, který využívá teplo země k jeho předehřívání.

Větrací jednotka:

Až 95 % tepla se získává z odváděného vzduchu a předává se čerstvému vzduchu. Pomocí volitelného příslušenství lze zároveň vzduch optimálně zvlhčovat či odvlhčovat, ohřívat nebo ochlazovat.

Systém rozvodu vzduchu:

Za pomoci optimálně navrženého systému rozvodu vzduchu je čerstvý, čistý vzduch přiváděn do jednotlivých místností a odváděný vzduch je veden ven z interiéru. Množství vzduchu lze regulovat a nastavovat individuálně pro každou místnost.

Jak na jednotlivé aplikace?

Systémy řízeného větrání Zehnder lze využít jak v nízkoenergetických novostavbách, tak v bytech či rekonstruovaných objektech. Každý z těchto způsobů využití má věnovanou svou větrací jednotku, aby bylo dosaženo co největšího efektu. Pro zobrazení jednotlivých případů instalace pokračujte prosím volbou v menu vlevo stránky.

Přihlášení k odběru novinek

Těší nás Váš zájem o nákup. Zaregistrujte se k odběru novinek, získejte informace o akčních nabídkách a ušetřete! Nyní pozor - obdržte 5% slevu na jakýkoliv nákup pouze za registraci k odběru!
Holler Box