Stavbavpohode.cz - montáže a prodej systémů řízeného větrání s rekuperací tepla

0

Žádné produkty v košíku.

Po-Pá: 07:00 - 17:00

Konzultační hodiny

Tel.: 733 156 610

Obchodní podpora

Správné spojování potrubí – mechanický a vzduchotěsný spoj

V případě realizace rekuperace svépomocí je třeba myslet i na montážní materiál – krom systému uchycení potrubí pod stropem také na způsob, jakým bude potrubí spojeno. Díky včasnému zakoupení všech potřebných položek se Vám již realizace nezdrží čekáním na doručení těchto položek, na které se často zapomíná, nýbrž budete moci přistoupit rovnou k práci.

V tomto článku Vám poradíme, jak se vzduchotechnické potrubí napojuje od výústků k rozdělovačům a co vše k tomu budete potřebovat.

Nezbytný materiál závisí na značce rekuperace, jejíž realizaci provádíte, ať už Zehnder, tak Jablotron.

Systém spojování Zehnder

Napojování bílého antibakteriálního potrubí DN 75 a DN 90 ať už ke koncovým výústkům, tak k rozdělovačům u rekuperační jednotky, je velmi jednoduché. Vše, co ke spojení potřebujete dokoupit, je balení těsnících gumiček. K dostání jsou v průměrech DN 75 a DN 90 – dle toho, jaké potrubí používáte.

O mechanickou pevnost spoje se postará závlačka, která se zasouvá mezi potrubí a připojovaný prvek (rozdělovač či výústek). Tyto závlačky jsou součástí dodávky jednotlivých komponent, není tak třeba je dokupovat zvlášť. Jediné, co je třeba zakoupit, jsou tedy gumičky zabraňující úniku vzduchu ve spoji. Ty jsou k dostání na tomto odkaze.

Při zasouvání potrubí s gumičkou je vhodné těsnění namazat – nejlépe vodařským mazivem, v nouzi vazelínou, WD 45 či jinými mazadly.

Systém spojování Jablotron

Pro připojování prvků Jablotronu k potrubí gumičky nepotřebujete – ty Jablotron ani nedodává, nemusíte je tedy hledat. Mechanickou pevnost spoje lze zajistit různými způsoby, prošroubováváme hadici s hrdlem výústku či rozdělovače samořeznými šrouby TEX, které jsou známé ze sádrokartonů. Mechanický spoj velmi dobře zajistí.

Co se týče vzduchotěsného spoje, zde se používá vzduchotěsná lepící páska – ideální originál od Jablotronu, která je též k dostání na našem eshopu. Případně lze použít stříbrnou pásku na parozábrany, kterou lze lepit jak hliníkové flexibilní potrubí od rozdělovačů k jednotce, tak i plastové potrubí DN 90 a 75. Nicméně doporučujeme využít originální lepící pásku Jablotron, stříbrnou jen v krajních případech.