Stavbavpohode.cz - montáže a prodej systémů řízeného větrání s rekuperací tepla

0

Žádné produkty v košíku.

Po-Pá: 07:00 - 17:00

Konzultační hodiny

Tel.: 733 745 119

Obchodní podpora

Rozdělovače a akustické tlumiče

Pokud se pouštíte do montáže rekuperace a došli jste do bodu, kdy je třeba rozvést vzduch z jednotky k jednotlivým vyústkům, popř. naopak, určitě jste zkoumali nabídku rozdělovačů a dalších rozbočovacích prvků v našem eshopu. Ať už se pouštíte do realizace rekuperace Jablotron, Zehnder nebo jiné, pravděpodobně Vám neunikl fakt velkých cenových rozdílů napříč výše zmiňovanými výrobci.

Nastává tak otázka, jak je možné, že rozdělovače Zehnder jsou o tolik dražší než od Jablotronu?

Firma Zehnder vyrábí ne ani tak rozdělovače samotné, jako spíše akustické tlumiče. Ty jsou mnohem masivnější a těžší, než obyčejné rozdělovače Jablotronu či jiných značek. Důvodem je vnitřek boxu – speciální protihluková výstélka, o kterou se rozráží při svém proudění vzduch, a díky čemuž je možno používat i rekuperační jednotky o vysokém výkonu v relativní tichosti a komfortu.

Rozdělovače firmy Jablotron a dalších jsou čistě klempířské prvky bez protihlukového řešení. Svou funkci samozřejmě plní též a jejich výhodou jsou menší nároky na prostor. Je však třeba počítat s výrazně horšími akustickými vlastnostmi, popřípadě si s hlukem zkusit jakkoliv jinak poradit (např. pořádné zaizolování vatou v SDK podhledu apod.)