Stavbavpohode.cz - montáže a prodej systémů řízeného větrání s rekuperací tepla

0

Žádné produkty v košíku.

Po-Pá: 07:00 - 17:00

Konzultační hodiny

Tel.: 733 745 119

Obchodní podpora

Potrubní spojky

V tomto článku se dozvíte o potrubních spojkách, kterou a kdy použít. Není nad to při montáži potrubního rozvodu zjistit, že například nemůžete spojit více kusů potrubních prvků dohromady díky tomu, že nemáte požadovaný mezikus. Bohužel, jak potrubí Zehnder ComfoPipe, tak i od Jablotronu spojovací prvky vyžadují a není pořádně v žádných katalogových listech popsáno, k čemu přesně které komponenty jsou. Pro začínajícího uživatele tak může být problém dát potrubní trasu dohromady na první pokus, a je lepší mít potrubí a hadice originálně pospojovány, než amatérsky slepené pouze např. páskou atp.

Zehnder spojovací nátrubek

Spojovací nátrubek je k dostání na našem eshopu zde. Je opatřen těsněním a kupujete ho dle průměru, do jakého potrubí ho plánujete použít. Slouží k:

  • připojení flexibilní hadice k EPP potrubí
  • připojení flexibilní hadice k hrdlům na rekuperační jednotce

 

 

Zehnder redukční kus

Redukční kus nachází většinou pouze ojedinělé využití, a to když je třeba spojit vícero potrubních prvků o různých průměrech. Vzhledem k tlakovým ztrátám, které způsobí zredukování většího průměru potrubí na menší, by se mělo jednat až pouze o krajní řešení.

 

 

Zehnder spojka pro potrubí ComfoPipe

Potrubí ComfoPipe Compact je z měkkého EPP materiálu a dá se libovolně zakracovat například za použití obyčejného zalamovacího nože. Poněkud zrádná informace však je, že potrubí ComfoPipe Compact se dá napojovat pouze v jednom směru! Jsou-li jednotlivé 1 m kusy trubky stále celé, lze je jednoduše napojovat zasouváním do sebe. Pakliže však ComfoPipe Compact zaříznete, potřebujete k napojení další trubky či kolene tuto spojku! Spojka není potřeba pro napojování kolen do celých trubek či trubek do jednotky, pouze pro spojení zaříznutých kusů.