Stavbavpohode.cz - montáže a prodej systémů řízeného větrání s rekuperací tepla

0

Žádné produkty v košíku.

Po-Pá: 07:00 - 17:00

Konzultační hodiny

Tel.: 733 156 610

Obchodní podpora

Kompatibilita potrubí DN 75 a DN 90 napříč značkami

Nejednoho návštěvníka našeho eshopu možná napadne, jaký je rozdíl v používání antibakteriálního potrubí značek Zehnder a Jablotron. Odlišnost je zcela evidentní – flexibilní potrubí značky Zehnder je bílé, zatímco Jablotron dodává hadice v zelené barvě.

Průměry těchto potrubí jsou však stejné – k dostání je u obou výrobců jak typ DN 75, tak větší – DN 90.

Jaký je tedy mezi tímto potrubí z funkčního hlediska rozdíl a lze jej případně navzájem kombinovat?

Ať už propojíte rozdělovače s výústky bilým potrubím značky Zehnder nebo zeleným zn. Jablotron, systém rekuperace fungovat pochopitelně bude. Potrubí má též velmi obdobnou sílu stěny, a proto není problém jej zasunout do komponent systému obou zmiňovaných značek. Lze také použít k rozvodům rekuperace i všech ostatních výrobců, než na které se my specializujeme – a to také mnozí zákazníci dělají. Především z důvodu opravdu příznivé ceny zakoupí flexibilní potrubí Jablotron, a to dále používají k rekuperacím nejrůznějších dalších značek, jaké jsou na našem trhu k dostání.

Pokud však realizujete rozvody rekuperace výrobce Zehnder – vřele doporučujeme použít originální Zehnder flexibilní potrubí, byť jeho cena je vyšší. Jedná se především o možnost uplatnění 5-ti leté záruky, kterou tento výrobce nabízí, a jedná se o výborný produkt v rámci jistoty a stability funkčnosti rekuperace všech zákazníků.