Stavbavpohode.cz - montáže a prodej systémů řízeného větrání s rekuperací tepla

0

Žádné produkty v košíku.

Po-Pá: 07:00 - 17:00

Konzultační hodiny

Tel.: 733 156 610

Obchodní podpora

Kdy zvážit použití uhlíkového filtru

Pokud plánujeme na přáním našim zákazníkům rozvody a realizaci rekuperace, řada z Vás se na nás obrací s dotazem, zdali použít krom klasických filtrů již obsažených také filtr uhlíkový.

Je vidět, že někteří zákazníci si přejí mít doma takřka sterilní prostředí, a tak se na všechny možné způsoby filtrace a zachytávání nežádoucích částic ve vzduchu doslova těší. Nic se však nemá přehánět, jelikož i uhlíkový filtr má své vcelku jasné opodstatnění.

Stejně jako např. na digestoři, uhlíkový filtr má za úkol vypořádat se s nežádoucími pachy. Svůj účel tedy bude plnit především v prostředí, které je náročné na kvalitu ovzduší z hlediska trvalého zápachu. Pokud bydlíte např. vedle továrny nebo zemědělského družstva, a problémům se zápachem čelíte, je uhlíkový filtr skvělou, a také v podstatě jedinou volbou, jak toto řešit. Na to je třeba při plánování rekuperace myslet. Pokud se Vás však výše uvedené problémy netýkají, použití tohoto typu filtrace je spíše bezpředmětná záležitost.

I pokud v rámci realizace uhlíkový filtr instalován nebyl, a Vy máte zájem o jeho doplnění, není problém, stačí nás kontaktovat.