Stavbavpohode.cz - montáže a prodej systémů řízeného větrání s rekuperací tepla

0

Žádné produkty v košíku.

Po-Pá: 07:00 - 17:00

Konzultační hodiny

Tel.: 733 745 119

Obchodní podpora

Jak správně přichycovat potrubí?

Při montáži rozvodů vzduchu je třeba myslet na jejich kotvení k desce monolitu stropu, neboť potrubí by rozhodně nemělo být volně položeno na SDK rastru či kazetovém podhledu. Zabrání se tak případné rezonanci při proudění vzduchu hadicemi, a navíc v rámci kotvení lze potrubí lépe a esteticky organizovat do svazků.

Způsoby kotvení jsou různé – lze k němu použít například dvoušroubová objímka, která je běžně používána kupříkladu na uchycování vodovodního nebo odpadního potrubí. Práce s objímkami je však při větším množství časově náročnější a též se prodraží.

Proto daleko lepší způsob, jak potrubí uchytit, je použít pozinkovaný děrovaný pás, který prodáváme na našem eshopu na tomto odkazu. Tato pásovina je velmi příjemná na použití, odvíjí se z praktického plastového klubka a navíc její cena je velmi příznivá oproti jiným produktům např. Ze železářství. Proto velmi doporučujeme zakoupit a používat především tento děrovaný pás.

Díky tomu, že odvíjíme právě tolik pásu, kolik potřebujeme, lze použít na kotvení potrubí nejen 75 a 90, ale také větších – přívodních trubic a odtahů.